روزنامه نگار اينترنت

مطالب کوتاه و خواندنی برای آن ها که وقت زیادی ندارند

انیشتین و راننده
ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢۸  

انیشتین برای رفتن به سخنرانی ها و تدریس در دانشگاه از راننده مورد اطمینان خود کمک می گرفت. راننده وی نه تنها ماشین او را هدایت می کرد بلکه همیشه در طول سخنرانی ها در میان شنوندگان حضور داشت. یک روز انیشتین در حالی که در راه دانشگاه بود با صدای بلند در ماشین پرسید: چه کسی احساس خستگی می کند؟ راننده اش پیشنهاد داد که آنها جایشان را عوض کنند و او جای انیشتین سخنرانی کند چرا که انیشتین تنها در یک دانشگاه استاد بود و در دانشگاهی که سخنرانی داشت کسی او را نمی شناخت و طبعا نمی توانستند او را از راننده اصلی تشخیص دهند قبول کرد. اما کمی تردید در مورد اینکه اگر پس از سخنرانی سوالات سختی از وی بپرسند او چه میکند در درونش داشت. به هر حال سخنرانی به نحوی عالی انجام شد ولی تصور انیشتین درست از آب درامد. دانشجویان در پایان سخنرانی شروع به مطرح کردن سوالات خود کردند. در این حین راننده باهوش گفت: سوالات به قدری ساده هستند که حتی راننده من نیز می تواند به آنها پاسخ دهد. سپس انیشتین از میان حضار برخواست و به راحتی به سوالات پاسخ داد به حدی که باعث شگفتی حضار شد.


کلمات کلیدی: داستان کوتاه ،طنز
 
هشت قانون اساسی تغذیه
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٧  

برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب، می‌توانید ٨ نکته کلی زیر را به خاطر بسپارید:

١. غلات را از قلم نیندازید
٢.
میوه و سبزی؛ هرچه بیشتر، بهتر
٣.
هفته‌ای ٢ بار ماهی بخورید
۴.
مصرف شکر و چربی‌های اشباع شده را به حداقل برسانید
۵.
نمک؛ هرچه کمتر، بهتر
۶.
صبحانه یادتان نرود
٧.
روزی ۶ تا ٨ لیوان آب بنوشید
٨. مراقب وزنتان باشید.

(لینک مطلب کامل)


کلمات کلیدی: پزشکی
 
سردردها را جدی بگیرید
ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٥  

سردرد های شدید و ناگهانی ممکن است نشانه بروز برخی بیماری های خطرناک همچون آنوریسم باشد و باید جدی گرفته شود.

پزشکان معتقدند آنوریسم با سردردهای مزمنی همچون میگرن تفاوت دارد زیرا میگرن سردردی است که همواره به سراغ شخص می آید و نشانه هایی نیز دارد برای نمونه برخی از زنان در دوران قاعدگی به این سردرد مبتلا می شوند یا عواملی خاص باعث ایجاد این سردرد می شود ولی آنوریسم مغزی مساله ای متفاوت و پاره شدگی رگ های مغزی به علت ضعف در دیواره های سرخرگی است.

وجود آنوریسم‌ در یک‌ سرخرگ‌ مغزی‌ باعث‌ سردرد ( بیشتر‌ ضربان ‌دار) ، ضعف‌، فلج‌ یا کرختی‌، درد پشت‌ چشم‌، تغییر بینایی‌ یا نابینایی‌ نسبی‌، و مساوی‌ نبودن‌ اندازه‌ مردمک‌ها می‌شود.

متن کامل خبر


کلمات کلیدی: پزشکی
 
وکیل
ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢۳  
مسئولین یک مؤسسه خیریه متوجه شدند که وکیل پولداری در شهرشان زندگی می‌کند و تا کنون حتی یک ریال هم به خیریه کمک نکرده است. پس یکی از افرادشان را نزد او فرستادند.
مسئول خیریه: آقای وکیل ما در مورد شما تحقیق کردیم و متوجه شدیم که الحمدالله از درآمد بسیار خوبی برخوردارید ولی تا کنون هیچ کمکی به خیریه نکرده‌اید. نمی‌خواهید در این امر خیر شرکت کنید؟
وکیل: آیا شما در تحقیقاتی که در مورد من کردید متوجه شدید که مادرم بعد از یک بیماری طولانی سه ساله، هفته پیش درگذشت و در طول آن سه سال، حقوق بازنشستگی‌اش کفاف مخارج سنگین درمانش را نمی‌کرد؟ 
مسئول خیریه: (با کمی شرمندگی) نه، نمی‌دانستم. خیلی تسلیت می‌گویم.
وکیل: آیا در تحقیقاتی که در مورد من کردید فهمیدید که برادرم در جنگ هر دو پایش را از دست داده و دیگر نمی‌تواند کار کند و زن و 5 بچه دارد و سالهاست  که خانه نشین است و نمی‌تواند از پس مخارج زندگیش برآید؟
مسئول خیریه: (با شرمندگی بیشتر) نه . نمی‌دانستم. چه گرفتاری بزرگی ...
وکیل: آیا در تحقیقاتتان متوجه شدید که خواهرم سالهاست که در یک بیمارستان روانی است و چون بیمه نیست در تنگنای شدیدی برای تأمین هزینه‌های درمانش قرار دارد؟
مسئول خیریه که کاملاً شرمنده شده بود گفت: ببخشید. نمی‌دانستم اینهمه گرفتاری دارید ...
 وکیل: خوب. حالا وقتی من به اینها یک ریال کمک نکرده‌ام شما چطور انتظار دارید به خیریه شما کمک کنم؟

کلمات کلیدی: طنز ،داستان کوتاه
 
نستعلیق آنلاین
ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٢  

نرم افزارهایی مانند فارسی نویس مریم، میرعماد، چلیپا و ... قابلیت نگارش خط نستعلیق را دارند، اما در بسیاری موارد دسترسی به این نرم افزارها امکان پذیر نیست.

سایت نستعلیق آنلاین به شما امکان می دهد تا متن مورد نظر خود را نوشته و بلافاصله حالت نستعلیق آن را دریافت کنید.

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
داستان جوراب فروش دوره گرد
ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢۱  

یکی از آشنایان می گفت اعتقاد عده ای بر این است که اول صبح باید از کسی چیزی بخرند تا کسب و کار آن ها در آن روز خوب باشد.

تعریف می کرد روزی اول صبح در مغازه اش نشسته بود و یکی از این دوره گردها جوراب برای فروش آورده بود ... یه جوراب از من بخر ... نمی خوام آقا ... یه جوراب از من بخر .... ای آقا ! همین هفته پیش دوازده جفت جوراب خوب خریدم ، نمی خوام دیگه ! ... ببین ! من دشت نکردم امروز ! یه جوراب از من بخر ! ........ این را که گفت یک لحظه جا خوردم، پرسیدم جفتی چند ؟ .... دو هزار تومان ! .... پسرم گفت نخری بابا ! اینا جفتی سیصد تومن بیشتر نیست ... به پسرم گفتم هیس ! ... بگیر آقا ، اینم دو هزار تومن ... ممنون آقا ... دشت کردی حالا ؟ .... بله آقا ... راضی هستی ؟ ... بله آقا ، خداحافظ

این آشنای ما که مغازه طلافروشی داشت، گفت که مقداری پس از رفتن آن جوراب فروش، یک مشتری آمد و دومیلیون تومان از او خرید کرد

... اعتقاد بعضی بر آن است که باید به دیگری برکت برسانی تا مال تو هم برکت پیدا کند


کلمات کلیدی:
 
سرماخوردگی 150 نفر با یک عطسه
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٧  

عطسه یک بیمار سرماخورده در یک اتوبوس شلوغ یا واگن های قطار مترو تنها درمدت پنج دقیقه یکصدو پنجاه نفر را به این بیماری مبتلا می کند.

براساس این پژوهش اگر فرد بیمار با دستمال جلوی عطسه خود را نگیرد ویروس سرماخوردگی درمدت چند ثانیه در سرتاسر اتوبوس یا واگن قطار پخش می شود زیرا یک عطسه یکصد هزار قطره بزاق دهان را با سرعت نود مایل درساعت پخش می کند و ده درصد از مسافران وسایل نقلیه عمومی از این عطسه به بیماری سرماخوردگی مبتلا می شوند.
تنها پنجاه و پنج درصد ازافرادی که درخانه هستند یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمی کند در فصل زمستان به سرماخوردگی مبتلا می شوندو عطسه می کنند درحالیکه نودو نه درصد از مسافران مترو و نود وشش درصد از مسافران اتوبوس دراین فصل دچار سرماخوردگی می شوند.
در این تحقیق توصیه شده است، هنگام عطسه حتما" از دستمال استفاده کنید ، روزنامه خود را پس از مطالعه در اماکن عمومی جانگذارید ، بخندید وخوشحال باشید زیرا خنده باعث می شود سیستم دفاعی بدن به خوبی کارکند.

منبع


کلمات کلیدی: پزشکی
 
سایت جامع سفر
ساعت ٥:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٤  

اگر چه سایت آتالند بیشتر جنبه تجاری برای صاحبان خود دارد، اما می توان از امکانات آن مثل جستجوی تور، هتل، ویزا، سفارت و به خصوص جستجوی بلیط از شهرهای مختلف به مقصدهای متفاوت (هواپیما، قطار، کشتی، اتوبوس) استفاده کرد.

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند