روزنامه نگار اينترنت

مطالب کوتاه و خواندنی برای آن ها که وقت زیادی ندارند

گر تو بهتر می زنی ...
ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۳٠  

حتما شما هم تا به حال دیده اید که کاری را انجام داده اید (یا انجام داده اند) و شخصی از راه رسیده (یا کنار گود نشسته) و می گوید چرا اینطور انجام دادید ؟! اینجایش چرا اینطوریست ؟ آنجایش چرا آنطوری نیست ؟‌... من اگر بودم خیلی بهتر انجام می دادم !

به نظر می رسد بهترین جواب برای این افراد این باشد که خودت بیا این کار را انجام بده ! یا دفعه بعدی با تو ! ... حتما شما هم می دانید ایراد گرفتن به کاری که انجام شده است و انتقاد به آن به جز ایجاد ناراحتی برای فرد انجام دهنده و دیگران سودی ندارد از نشانه های سادیسم می باشد !

به هر حال در جواب به سخن این افراد که می گویند اگر و اینگونه و آنگونه ... بهتر است بگوئیم : گر تو بهتر می زنی بستان بزن !

 


کلمات کلیدی: طنز
 
وقتی مشکلات حل شده باشند ...
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۳٠  

استاد می گفت : وقتی انسان نیازهای خود را (طبق نظریه مازلو هرم نیازهای انسان به صورت نیازهای جسمی / امنیت / محبت / احترام / خودشکوفایی می باشد) برطرف ساخت به مرحله ای می رسد که وقتی ناراحت و غمگین و آشفته است و از او می پرسیم مشکلت چیست ؟ می گوید : نمی دانم !

در همین سطح است که آدمی تازه به خود می آید و به سراغ علایق خود می رود که از دوران های قدیم در سر داشته و اینک مجالی برای پرداختن به آن ها را یافته است .

 

 


کلمات کلیدی: جملات قصار
 
سایت حقوقی دادخواهی
ساعت ۸:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٩  

سایت حقوقی داد خواهی در زمینه اطلاع رسانی و بررسی آخرین قوانین و مقررات الزام آور، عنداللزوم درج تغییرات ، اصلاحات و الحاقات در مقررات مورد اشاره ، اخبار حقوقی ، مقالات حقوقی قابل انتشار فعالیت می نماید و نیز دارای انجمن حقوقی برای مطرح شدن مسائل و مشکلات حقوقی و پاسخ به سوالات می باشد.

برای مشاهده سایت حقوقی داد خواهی به آدرس http://www.dadkhahi.net مراجعه کنید.کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
بهترین مترجم
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٩  
بهترین مترجم کسی است که سکوت دیگران را ترجمه کند

کلمات کلیدی: قطعه ادبی ،جملات قصار
 
مراقب خواب آخر هفته خود باشید !
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٩  

محققان استرالیایی می گویند , خواب بیشتر حتی به مدت یک ساعت در روز آخر هفته با برهم زدن تنظیم ساعت بدن موجب می شود فرد نخستین روز کاری خود را به سختی آغاز کند.

مقایسه میزان هورمون ملا‌تونین گروهی که روز آخر هفته مانند روزهای دیگر خوابیدند و گروهی که بیشتر خوابیدند نشان می دهد گروهی که روز تعطیل دیرتر بیدار شده اند تنظیم ساعت بدنشان به هم خورده است زیرا نورخورشید صبح را از دست داده اند .

این به این معنی است که فرد, خواب خوبی نداشته و بقیه ایام کاری هفته احساس خستگی خواهد کرد . (ورلد نیوز)


کلمات کلیدی: پزشکی
 
چند هشدار پزشکی
ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۸  

افرادی که مداوم کار می کنند و برای گرفتن انرژی مجدد استراحت نمی کنند , بیشتر از دیگران در معرض خطر سکته و بیماریهای قلبی قرار دارند . (خبرگزاری سلام)

لیزرهای اسباب بازی تهدیدی جدی برای بینایی است و تابیده شدن لیزرهای اسباب‌بازی بر چشم سلامت بینایی مختل شده و شخص لکه‌های سفیدی را برروی اجسام مشاهده می‌کند. (ایسنا)

افرادی که زیاد نان می‌خورند بیشتر در معرض خطر سرطان کلیه قرار می‌گیرند. در حال حاضر شایع‌ترین علل سرطان کلیه، اضافه وزن یا چاقی و سیگار در نظر گرفته می‌شوند.
(
جام جم آنلاین)

افرادی که شاخص وزن بالاتری دارند در تست های شناختی ضعیف تر عمل می کنند.  محققان بر این باورند که چاقی با سخت کردن عروق مغز ، عملکرد ذهنی را تحت تاثیر قرار می دهد.(روزنامه جام جم)


کلمات کلیدی: پزشکی
 
فلسفه غم
ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٧  

فرشتگان روزی از خدا پرسیدند : بار خدایا تو که بشر را اینقدر دوست داری غم را چرا آفریدی ؟ خداوند گفت:غم را بخاطر خودم آفریدم چون این مخلوق من که خوب می شناسمش تا غمگین نباشد به یاد خالق نمی افتد .


کلمات کلیدی: قطعه ادبی ،نیایش
 
نیایش
ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٧  

خداوندا بگذار همیشه خواهان انجام آنی باشم که بیش از توان من است .


کلمات کلیدی: نیایش
 
دو کتاب الکترونیک داستان
ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٧  

آلیس در سرزمین عجایب : داستان معروف "آلیس در سرزمین عجایب" مى باشد که شامل 130 صفحه و 12 بخش به زبان انگلیسى مى باشد (لینک دریافت)

دور دنیا در ۸۰ روز :‌ اثر "ژول ورن" و شامل 37 بخش و 339 صفحه مى باشد. (لینک دریافت)


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
یک پاسخ فلسفی
ساعت ٢:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٧  
یکى از استادان رشته ى فلسفه ، در یکى از دانشگا ههاى امریکا ، وارد کلاس درس مى شود و به دانشجویان میگوید میخواهد از آنها امتحان بگیرد ، بعدش صندلى اش را بلند میکند و میگذارد روى میزش ، و میرود پاى تخته سیاه ، و روى تابلو ، چنین مى نویسد : ثابت کنید که اصلا این " صندلى " وجود ندارد ! دانشجویان ، مات و منگ و مبهوت ، هر چه به مغز شان فشار میآورند و هر چه فرضیه ها و فرمول هاى فلسفى و ریا ضى را زیر و بالا میکنند ، نمى توانند از این امتحان سر بلند بیرون آیند . تنها یک دانشجو ، با دو کلمه ، پاسخ استاد را میدهد . او روى ورقه اش مینویسد : کدام صندلى ؟؟
(مدیران هشتادی)

کلمات کلیدی: طنز
 
PageRank سایت شما چند است ؟
ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٧  

سایت شما از نظر موتور جستجوگر گوگل در چه رتبه اى قرار دارد ؟

برای دانستن این موضوع باید ابتدا باید با مفهوم عبارت "PAGE RANK" آشنا شوید. PAGE RANK میزان اهمیت صفحه مورد نظر شما از سوى گوگل است و با عددى بین صفر و 10 تعیین مى شود. به عنوان مثال PAGE RANK سایت گوگل 10 است . هر چه این عدد بر بیشتر باشد در جستجوی گوگل سایت یا وبلاگ شما را در صفحات نخستین نمایش می دهد . حال سوال اینجاست که چگونه متوجه شویم که PAGE RANK سایت ما چند است؟

برای این کار کافی است به این آدرس مراجعه کنید و آدرس سایت یا وبلاگ خود را وارد نمائید .


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
ارسال رایگان اس ام اس
ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٦  

در سایت اس ام اس به راحتی می توانید ثبت نام کنید و تا ۱۲ اس ام اس مجانی (روزانه حداکثر ۳ اس ام اس) ارسال کنید . قابلیت فرستادن اس ام اس های بیشتر از طریق این سایت به زودی فعال خواهد شد .


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
بانک اطلاعاتی آهنگ های ایرانی
ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٦  

دو سایت ایران ترانه و پارسی موزیک ، هر دو به نوعی دربردارنده بانک اطلاعاتی از آهنگ های ایرانی هستند . البته ایران ترانه بسیار منسجم تر و تا حدی کامل تره .

به هر حال می شه گفت تقریبا تمام آهنگ های ایرانی (قدیمی ، جدید ، مجاز ، غیرمجاز و ...) در این دو سایت به همراه متن هاشون موجوده .


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
افق بالاتر !!
ساعت ٦:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٦  

یکی از دوستان می گفت : وقتی اول دبستان بودیم می گفتیم خوش به حال دوم سومی ها !  ما مجبوریم با مداد بنویسیم  اونا با خودکار می نویسن.
وقتی دوم سوم بودیم ، می گفتیم کاش پنجم بودیم امتحان نهایی می دادیم !‌ (کلاس داره!)
وقتی کلاس پنجم شدیم می گفتیم خوش به حال راهنمایی ها ، برای هر درسی یه معلم دارن !
وقتی راهنمایی رفتیم ، می گفتیم خوش به حال دبیرستانی ها ، ترمی هستن !
وقتی دبیرستان رفتیم ، می گفتیم خوش به حال دانشگاهی ها ، خوشن !
وقتی کارشناسی اومدیم ، می گفتیم خوش به حال ارشدها ، دو روز در هفته کلاس دارن !

گفت حالا که کارشناسی ارشد هستم از یک دانشجوی دکترا که درسش هم داره تموم می شه پرسیدم ما افق بالاترمون اینه که دانشجوی دکترا بشیم ، شما چه افقی رو نگاه می کنید ؟ گفت ما ؟ هیچی ! الان مدرک گرفتیم ولی می گیم کاش پول داشتیم می تونستیم یه کاری راه بندازیم !!!

 


کلمات کلیدی: طنز
 
تکنولوژی و ضد تکنولوژی !
ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٥  

استاد می گفت بشر مدت ها تلاش می کرد تا تکنولوژی تولید اطلاعات را تقویت کند و تا جایی که می تواند اطلاعات تولید کند ... و آنقدر اطلاعات زیادی تولید کرد که از حد گذشت و  این روزها پشیمان شده و در حال تولید تکنولوژی جمع آوری اطلاعات و فیلترینگ آن است !

 


کلمات کلیدی: جملات قصار
 
ترس از در !
ساعت ٧:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٥  

یک سبک مدیریت که به خصوص در ایران وجود داره و خیلی ها از اون سو استفاده می کنن مدیریت رودربایستی می باشد ! ... در صورتی که کسی از این سبک پیروی کنه به راحتی می شه اون رو در معذورات گذاشت که نه نگه و کار شما رو راه بندازه .

این مساله بر می گرده به اینکه ما ایرانی ها خیلی تعارفی هستیم .

استاد تعریف می کرد یک چینی از او پرسیده بود :‌ شما ایرانی ها چرا از در می ترسید ؟! به او گفتم چطور‌ ؟ گفت آخر هر موقع به جایی می رسید که در دارد هر کدام به آن یکی می گوید تو اول برو !!!

جالب اینجاست که تا وقتی پیاده هستیم اینطور به همدیگر تعارف می کنیم و به محض اینکه سوار ماشین شدیم سعی می کنیم به هر قیمتی شده جلوتر باشیم و به دیگران راه ندهیم !!


کلمات کلیدی: طنز
 
نامه به خدا
ساعت ۸:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۳  

یک روز کارمند پستی که به نامه هایی که آدرس نامعلوم دارند رسیدگی می کرد متوجه نا مه ای شد که روی پاکت آن با خطی لرزان نوشته شده بود نامه ای به خدا ! 

 

با خودش فکر کرد بهتر است نامه را باز کرده و بخواند.در نامه این طور نوشته شده بود :

 

خدای عزیزم بیوه زنی 83 ساله هستم که زندگی ام با حقوق نا چیز باز نشستگی می گذرد.دیروز یک نفر کیف مرا که صد دلار در آن بود دزدید.این تمام پولی بود که تا پایان ماه باید خرج می کردم.یکشنبه هفته دیگر عید است و من دو نفر از دوستانم را برای شام دعوت کرده ام. اما بدون آن پول چیزی نمی توانم بخرم. هیچ کس را هم ندارم تا از او پول قرض بگیرم.تو ای خدای مهربان تنها امید من هستی به من کمک کن... 

 

 کارمند اداره پست خیلی تحت تاثیر قرار گرفت و نامه را به سایر همکارانش نشان داد.نتیجه این شد که همه آنها جیب خود را جستجو کردند و هر کدام چند دلاری روی میز گذاشتند.در پایان 96 دلار جمع شد و برای پیرزن فرستادند...

 

همه کارمندان اداره پست از اینکه توانسته بودند کار خوبی انجام دهند خوشحال بودند.عید به پایان رسید و چند روزی از این ماجرا گذشت.تا این که نامه دیگری از آن پیرزن به اداره پست رسیدکه روی آن نوشته شده بود: نامه ای به خدا ! 

 

همه کارمندان جمع شدند تا نامه را باز کرده و بخوانند. مضمون نامه چنین بود:

 


خدای عزیزم. چگونه می توانم از کاری که برایم انجام دادی تشکر کنم . با لطف تو توانستم شامی عالی برای دوستانم مهیا کرده وروز خوبی را با هم بگذرانیم. من به آنها گفتم که چه هدیه خوبی برایم فرستادی...

 

البته چهار دلار آن کم بود که مطمئنم کارمندان اداره پست آن را برداشته اند ...!!! 

 

(خانه مدیران جوان)

 

 


کلمات کلیدی: داستان کوتاه ،نیایش
 
آدم ها سه دسته اند ...
ساعت ۸:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۳  

موریس مترلینگ می گوید انسان ها سه دسته اند :

عده ای چون مگس هستند. آدم های عیب جو مثل مگسانند که فقط روی عیب می نشینند.

 

آدم های سخت کوش و زحمت کش مثل مورچه هستند که فقط به جمع کردن و انبار کردن می اندیشند و پردازش در کار آن ها نیست.

.

 

 

ولی انسان های وارسته مثل زنبور عسل هستند که از شهد گل های مختلف می نوشند و تبدیل به عسل مصفا می کنند و خلاقیتی در کارشان هست.

 

 


کلمات کلیدی: جملات قصار
 
قدر شناسی !
ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۳  

مردی می خواست زنش را طلاق دهد .
دوستش علت را جویا شد و او گفت : این زن از روز اول همیشه می خواست من را عوض کند .
مرا وادار کرد سیگار و مشروب را ترک کنم . لباس بهتر بپوشم ، قمار بازی نکنم ، در سهام سرمایه گذاری کنم و حتی مرا عادت داده که به موسیقی کلاسیک گوش کنم و لذت ببرم !

دوستش گفت : این ها که می گویی که چیز بدی نیست !

مرد گفت : ولی حالا حس می کنم که دیگر این زن در شان من نیست .


کلمات کلیدی: داستان کوتاه
 
راه نجات
ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۳  

مردی در جهنم بود که فرشته ای برای کمک به او آمد و گفت من تو را نجات می دهم برای این که تو روزی کاری نیک انجام داده ای فکر کن ببین آن را به خاطر می آوری یا نه؟

 

او فکر کرد و به یادش آمد که روزی در راهی که می رفت عنکبوتی را دید اما برای آن که او را له نکند راهش را کج کرد و از سمت دیگری عبور کرد.

 

فرشته لبخند زد و بعد ناگهان تار عنکبوتی پایین آمد و فرشته گفت : تار عنکبوت را بگیر و بالا برو تا به بهشت بروی. مرد تار عنکبوت را گرفت. در همین هنگام جهنمیان دیگر هم که تی برای نجات خود یافتند به سمت تار عنکبوت دست دراز کردند تا بالا بروند اما مرد دست آن ها را پس زد تا مبادا تار عنکبوت پاره شود و خود بیفتد، که ناگهان تار عنکبوت پاره شد و مرد دوباره به سمت جهنم پرت شد فرشته با ناراحتی گفت: تو تنها راه نجاتی را که داشتی با فکر کردن به خود و فراموش کردن دیگران از دست دادی. دیگر راه نجاتی برای تو نیست و بعد فرشته ناپدید شد.

(خانه مدیران جوان)

 


کلمات کلیدی: داستان کوتاه ،نیایش
 
پرسش سخت ...
ساعت ۸:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۳  

هرگز در پاسخ عاجزانه ای در نمانده ام مگر در برابر کسی که از من پرسید : تو کیستی ؟

(جبران خلیل جبران)

 


کلمات کلیدی: جملات قصار
 
10 روش غلط مدیریت
ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٢  

* وقتی کارکنان، خوب کار می‌کنند، مدیران اصلاً توجه نمی‌کنند، ولی در صورت خطا، آنها را سرزنش و بعضاً تنبیه می‌کنند.
 * مدیران ناکارآمد، واقعیت‌ها را برای کارکنان بازگو نمی‌کنند. آنها در حالی که اخبار خوشایند را بزک کرده و به شکل بزرگنمایی شده به کارکنان خود نشان می‌دهند، سعی می‌کنند اخبار ناگوار را کوچک یا پنهان کنند.
 
 * ارزیابی عملکرد افراد را عموماً براساس عملکرد انفرادی آنان محاسبه می‌کنند، ولی برای سینرژی و فرهنگ توان افزایی و هم افزایی ارزشی قائل نیستند.
 
 * با افراد باکارکرد ناچیز و کارکرد برجسته، یکسان برخورد می‌کنند. این برخورد باعث می‌شود کارکنانی با موقعیت اول همیشه در حال تمسخر و پوزخند و کارکنانی با موقعیت دوم، همیشه بی‌انگیزه باشند.
 
 * با اجرای سیاست تفرقه‌بینداز و حکومت کن، بر تیرگی روابط افراد سازمان دامن می‌ز‌نند.
 
 * کارهای کوچک را به آدم‌های بزرگ و شایسته و کارهای بزرگ را به آدم‌های نالایق می‌سپارند.
 
 * با دیکته کردن قدم به قدم فعالیت‌ها، ابتکار عمل و خلاقیت را از کارکنانشان سلب می‌کنند.
 
 * با عدم انعطاف‌پذیری و عدم استقبال از انتقادات با روی باز، شجاعت و جسارت در نظریات و بیان عقاید را از کارکنان سلب می‌کنند.
 
 * به دلیل عدم تشخیص فرصت‌ها و تهدیدها،‌ از انجام به موقع و حرکت‌های توام با ریسک معذور است.
 
 * نداشتن برنامه‌ریزی استراتژیک و چشم‌اندازهای لازم، سبب ناتوانی در برداشتن موانع از سر راه و در نتیجه بزرگ شدن مشکلات می‌شود.

منبع : لینکستان

 


کلمات کلیدی: مدیریت و اقتصاد
 
سایت داستان
ساعت ٤:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۱  

دیباچه داستان چاپ می‌کند و نقد داستان، به‌علاوه مقاله و گفت و گو که طبعاً پیرامون داستان و نقدِ داستان خواهد بود. قلمرو ادبیات، اددبیاتِ داستانی، در کانونِ توجه دیباچه قرار دارد.

این مقدمه ای است که سایت دیباچه در معرفی خود گفته . این سایت شامل بخش های متنوعی در رابطه با داستان می باشد :

داستان کوتاه / مقاله/ نقد / ترجمه / معرفی کتاب / داستان حرفه ای / داستان به زبان اصلی و ...

آدرس سایت : http://www.Dibache.com     


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
کپسول زمان یاهو : یک دنیا با صداهای بسیار
ساعت ۳:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۱  

به تازگی یاهو ، سرویسی به نام Yahoo! Time Capsule راه‌اندازی کرده است. هدف از این پروژه ارائه تصویری از وضعیت دنیا در سال 2006 به نسل‌های آینده است. به مدت 30 روز از 10 اکتبر تا 8 نوامبر ، کاربران یاهو در سراسر جهان می‌توانند ، با ارسال عکس‌ ، ویدئو ، صدا و نوشته در این پروژه انسان‌شناسی الکترونیک شرکت کنند.
در این مدت می‌توانید ، به نوشته‌ها ، تصاویر ، ویدئوها و صداهای سایر کاربران دسترسی داشته باشید و در مورد آنها ابراز نظر کنید.
به این ترتیب در روز 8 نوامبر یک میراث الکترونیک از زمانه ما به وجود خواهد آمد که برای نگهداری به Smithsonian Folkways Recordings در واشنگتن سپرده می‌شود.

اینها توضیحاتی هستند که سایت یاهو در مورد سرویس جدیدش می‌دهد. حالا باید دید تا چه اندازه این پروژه می‌تواند موفق باشد و چقدر کاربران آن را جدی خواهند گرفت.
برای شرکت در این پروژه بعد از ورود به صفحه مربوط به آن ، روی
contribute کلیک کنید.

سایت ظاهر جالبی دارد و به صورت یک کره در حال چرخش که از اسناد کاربران ایجاد شده ، طراحی شده ، نمای گرافیکی که نشان دهنده شعار این پروژه است :
One World. Many Voices


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
چه می‌شود ، اگر همین الان کشیدن سیگار را متوقف کنید؟
ساعت ۳:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۱  

شاید یکی از علل مشکل بودن ترک سیگار این است که تصور می‌شود فواید و مضرات ترک یا ادامه دادن مصرف سیگار خیلی دیر اتفاق می‌افتند.
حتما نظرتان وقتی به جدول زمانی زیر نگاهی کنید ، عوض می‌شود ، بسیاری از فواید ترک سیگار زودرس هستند:

بعد از 20 دقیقه : فشار خون بدن به حد طبیعی برمی‌گردد. (افزایش فشار خونی که به خاطر اثرات سیگار باشد.)
بعد از 8 ساعت : سطح گاز مونوکسید کربن در خون نصف می‌شود و سطح اکسیژن به مقدار طبیعی برمی‌گردد.
بعد از 48 ساعت : احتمال حمله قلبی کاهش خواهد یافت. بدنتان از نیکوتین پاک می‌شود. حس چشایی و بویایی طبیعی می‌شوند.
بعد از 72 ساعت : نایژه‌ها شل می‌شوند ، انرژی بیشتری برای انجام کارهایتان خواهید داشت.
بعد از 2 هفته : مقدار جریان خون افزایش پیدا می‌کند ، و در طی 19 هفته بعد هم جریان خون همچنان به بهتر شدن خود ادامه خواهد داد.
بعد از 3 تا 9 ماه : سرفه ، خس‌خس سینه و مشکلات تنفسی کم می‌شوند ، ظرفیت ریه‌ها 10 درصد بیشتر می‌شود.
بعد از 1 سال : احتمال سکته قلبی نصف می‌شود.
بعد از 5 سال : احتمال سکته مغزی در شما ، درست به اندازه یک فرد غیرسیگاری می‌شود.
بعد از 10 سال : احتمال ابتلای شما به سرطان ریه به اندازه یک فرد غیرسیگاری می‌شود.
بعد از 15 سال : احتمال حملات قلبی در شما به اندازه یک فرد غیرسیگاری می‌شود.

بنابراین می‌بینید که اثرات زودرس ترک سیگار کم نیستند و همین مطلب ، شاید انگیزه شما را برای ترک سیگار بیشتر کند.

منبع : Healthbolt
به نقل از : ‌دانش پزشکی


کلمات کلیدی: پزشکی
 
سایتی برای تبدیل فورمت فایل ها
ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٠  

شما در این سایت بخش وسیعی از فایل ها رو می تونید به فرمت های وسیعی تبدیل کنید .
به شخصه برنامه ای ندیده بودم که انقدر گسترده باشه ، مطمئنن شما هم از دیدن امکانات این سایت متعجب می شید . از مزایای این سایت می شه به موارد زیر اشاره کرد :
- توانایی تغییر فایل ها تا حجم 50 مگ
- قابلیت دریافت لینک برای تغییر پسوند
- بدون نیاز به نصب
- تعیین کیفیت خروجی
- استفاده از یونی کد که با این شرایط مشکلی برای تبدیل فایل های فارسی نیست
- کاملا رایگان و ...
جالب است بدونید که شما می تونید با استفاده از این سایت زبان مورس رو یاد بگیرید ، چون یکی از تبدیلات این سایت متن به مورس هست !


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
اشتباه
ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٠  

کسی که مرتکب هیچ اشتباهی نشده است مطمئنا هیچ چیزی را امتحان نکرده است (انیشتین)

 


کلمات کلیدی: جملات قصار
 
سطوح زندگی و حس طنز
ساعت ٥:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٠  

استاد می گفت : سه سطح در زندگی انسان ها وجود داره ... لذت مدار ، اخلاق مدار ، معشوقه مدار ...

آدم هایی که در سطح پائینی و اول هستن (و مثل هر هرمی این سطح بیشترین تعداد رو در بر می گیره) هیچ چیزی واسشون مهم نیست و خط قرمز به حساب نمیاد و تنها زندگی رو بر اساس چیزایی می دونن که ازش لذت می برن

توی سطح بعدی خط قرمزهای اخلاقی رو هم رعایت می کنن و بر اساس اخلاقیات زندگی می کنن

و در سطح بالاتر که کمتر افرادی هستند که به اون سطح برسن ، تنها چیزی که واسشون مهمه خواست معشوقه است ...

استاد می گفت چیزی که باعث می شه آدم از یه سطحی به سطح بالاتر بره ارتقا تدریجی نیست ، بلکه یه جهشه ، جهشی که حس طنز باعث اون می شه .

اون حس طنز رو اینطور تعریف می کرد :‌ انسان به جایی می رسه که زندگی خودش و اطرافیانش و رفتار و عملکرد اونا براش خنده دار به نظر می رسه و احساس می کنه باید به سطحی بالاتر بره .


کلمات کلیدی: جملات قصار
 
تکبر
ساعت ٥:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٠  

سنگریزه کوچک مقابل کوه بلند ایستاد و گفت : ای کوه بزرگ ، لطفا مرا جزیی از وجودت کن که سخت تنهایم و باعث شکوه تو خواهم شد . کوه خندید و با تکبر گفت : تو سنگریزه نادان چه تاثیری بر عظمت من خواهی داشت ؟
سنگریز های سطح کوه از گفته اش دلخور شدند و یکی یکی از کوه جدا گشتند ... دیری نپائید که از کوه بلند تنها خاطره ای در ذهن دشت باقی ماند ...

(وبلاگ بارون بهاری)

 


کلمات کلیدی: قطعه ادبی ،داستان کوتاه
 
گران ترین شماره موبایل
ساعت ۱:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٠  

رئیس اداره ارتباطات شرکت ارتباطات سیار از احتمال قرار گرفتن منحصر بفردترین شماره تلفن همراه کشور (09123456789) در موزه ارتباطات سیار خبر داد.
سعید عسکری در گفت‌وگو با فارس، در خصوص آخرین وضعیت بی‌نظیرترین شماره تلفن همراه کشور، اظهارداشت: در صورت انجام مزایده، منحصر به فردترین شماره تلفن همراه قطعا بالای نیم ‌میلیارد تومان به فروش می‌رسد و بدین‌ترتیب از نظر قیمت فروش نیز، حتی در سطح بین‌المللی رکوردار و بی‌نظیر می‌شود.

(سایت بازتاب)


کلمات کلیدی: مدیریت و اقتصاد
 
از عجایب ویندوز !
ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٠  

یک فایل notepad باز کنید و داخل آن این متن را بنویسید و ذخیره کنید .

iran win via atoms

 فایل ذخیره شده را باز کنید ببینید چه می شود !

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
درخت مشکلات
ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٩  

نجار، یک روز کاری دیگر را هم به پایان برد . آخر هفته بود و تصمیم گرفت دوستی را برای صرف نوشیدنی به خانه اش دعوت کند.موقعی که نجار و دوستش به خانه رسیدند.قبل از ورود ، نجار چند دقیقه در سکوت جلو درختی در باغچه ایستاد . بعد با دو دستش ، شاخه های درخت را گرفت .چهره اش بی درنگ تغییر کرد.خندان وارد خانه شد، همسر و فرزندانش به استقبالش آمدند ، برای فرزندانش قصه گفت ، و بعد با دوستش به ایوان رفتند تا نوشیدنی بنوشند .از آنجا می توانستند درخت را ببینند . دوستش دیگر نتوانست جلو کنجکاوی اش را بگیرد، و دلیل رفتار نجار را پرسید.نجار گفت :

-(( آه این درخت مشکلات من است . موقع کار ، مشکلات فراوانی پیش می آید ، اما این مشکلات مال من است و ربطی به همسر و فرزندانم ندارد. وقتی به خانه می رسم ، مشکلاتم را به شاخه های آن درخت می آویزم . روز بعد ، وقتی می خواهم سر کار بروم ، دوباره آنها را از روی شاخه بر می دارم .جالب این است که وقتی صبح به سراغ درخت می روم تا مشکلاتم را بردارم ، خیلی از مشکلات ، دیگر آنجا نیستند ، و بقیه هم خیلی سبکتر شده اند .))

پائولو کوئیلو

 


کلمات کلیدی: داستان کوتاه
 
پیروزی پایدار ...
ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٩  

مرغ توکا تصمیم می گیرد

توکای پیری تکه نانی پیدا کرد ، آن را برداشت و به پرواز در آمد . پرندگان جوان این را که دیدند ، به طرفش پریدند تا نان را از او بگیرند .

وقتی توکا متوجه شد که الان به او حمله می کنند ، نان را به دهان ماری انداخت و با خود فکر کرد:

- ((وقتی کسی پیر می شود ، زندگی را طور دیگری می بیند : غذایم را از دست دادم ؛ اما فردا می توانم تکه نان دیگری پیدا کنم . اما اگر اصرار می کردم که آن را نگه دارم ، در وسط آسمان جنگی به پا می کردم ؛ پیروز این جنگ ، منفور می شد و دیگران خود را آماده می کردند تا با او بجنگند و نفرت قلب پرندگان را می انباشت و این وضعیت می توانست مدت درازی ادامه پیدا کند.

فرزانگی پیری همین است : آگاهی بر این که باید پیروزی های فوری را فدای فتوحات پایدار کرد.))

 

 

پائولو کوئیلو


کلمات کلیدی: داستان کوتاه ،جملات قصار
 
سایت پرداخت های اینترنتی
ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٩  

سایت http://www.epaymenthub.com/ با هدف ارائه خدمات پرداخت های الکترونیکی تاسیس شده است . با توجه به اینکه ایران در تحریم قرار دارد و خیلی از ایرانیها نمی توانند به راحتی از اینترنت خرید کنند، این سایت به این منظور ایجاد شده تا بدون دردسر و بدون نیاز به آشنایی با کارت های اعتباری و نحوه پرداخت های الکترونیکی هر فردی بتواند به راحتی سرویس یا محصول مورد نظر خود را از اینترنت خرید کند.


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
فقر و احساس فقر
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٥  

استاد می گفت :‌ احساس فقر خیلی بدتر از خود فقره ... در ایلات و عشایر زندگی بسیار ساده و به معنای واقعی فقیرانه ای دارند اما همواره با خوشی و راحتی زندگی می کنند ، چرا که هرگز احساس فقر نمی کنند و نمی دانند دیگران چگونه زندگی می کنند که بخواهند خود را نسبت به آن ها فقیر بدانند و احساس فقر کنند .

و چه بسا آدم هایی که با وجود ثروت متوسط ، خود را با دیگران مقایسه می کنند و احساس فقر می کنند !

و احساس فقر ، به مراتب از خود فقر بدتر است !

 


کلمات کلیدی: مدیریت و اقتصاد
 
نحوه پاک کردن ویروس جدید یاهو مسنجر
ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٤  

اخیرا تعداد زیادی از کاربران اینترنت از طریق کلیک کردن بر روی یک لینک ناشناس در یاهو مسنجر به ویروس آلوده شده اند.

بارز ترین نشانه های آلودگی به ویروس تغییر یافتن صفحه اول مرورگر وب به آدرس nsl-school.org یا mytermex.com می باشد. نشانه دیگر آن ارسال پیغام های مختلف به دوستان شما در یاهو مسنجر است که در آنها به سایت nsl-school.org یا mytermex.com آدرس داده شده است.

برای داونلود آنتی ویروس اینجا را کلیک کنید.

 

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
دو شعر
ساعت ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱۳  

مرگ از پنجره ی بسته به من می نگرد
زندگی از دم در قصد رفتن دارد
روحم از سقف گذر خواهد کرد
در شبی تیره و سرد
تخت حس خواهد کرد
که سبکتر شده است

***************

درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته ی مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
مرا به نام کوچکم صدا بزن!

( زنده یاد عمران صلاحی )
به نقل از وبلاگ مژگان بانو


کلمات کلیدی: قطعه ادبی
 
عمران صلاحی رفت پیش گل آقا ...
ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٢  

دیروز قرار بود در شورای عالی ویرایش افطاری با هم باشیم؛ در دفتر ما؛ ایشان بیایند و عده ای از اهل قلم ساعت چهار زنگ زد. گفتم عمران چطوری؟
گفت خوب نیستم ... برای اولین بار گفت خوب نیستم . خیلی خود دار بود و کمتر به مسایل ریز اشاره می کرد. احساس کردم مساله باید خیلی جدی باشد که می گوید خوب نیست (موسی اسوار دوست عمران صلاحی)

صلاحی در باره خود می گوید:"شعرهای من مثل آجیل چهارشنبه سوری است. میان آنها همه چیز پیدا می شود."

عمران صلاحی هم رفت پیش کیومرث صابری (گل آقا) و دیگر اصحاب ... و اینجا ما مانده ایم و طنز نویسانی که دیگر نیستند .

 

 


کلمات کلیدی: طنز
 
همه چیز درباره موبایل !
ساعت ٧:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱۱  

در سایت موبایلستان مدل های جدید گوشی های تلفن همراه / مقایسه انواع گوشی ها / معرفی ترین های گوشی ها / اخبار موبایل و نرم افزارهایی که بر روی گوشی های مدل های مختلف نصب می شوند قرار دارد .

اگر به دنبال مرجعی هستید که تمامی گوشی های موجود در بازار ایران را به شما به صورت کامل معرفی کند به این سایت مراجعه کنید .

www.mobilestan.com


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
آموزش الکترونیک مباحث کامپیوتر
ساعت ٧:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱۱  

در سایت استاد آنلاین می توانید دوره های آموزشی نظیر فتوشاپ / اینترنت / طراحی وب / مفاهیم جاوا / مجموعه آفیس و ... را به صورت کامل و رایگان دریافت کنید .


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
قانون هشتاد بیست - بیست هشتاد
ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱۱  

استاد می گفت : در مدیریت قانونی داریم با عنوان اینکه ۸۰ درصد فعالیت هایی که ما انجام می دهیم ۲۰ درصد کل فایده را برای ما دارند و ۲۰ درصد فعالیت ها ۸۰ درصد فایده . اما مساله اینجاست ما اصولا آن فعالیت های ۸۰ درصدی را انجام می دهیم !!

البته در مبحث بازاریابی هم این بحث مطرح است که ۸۰ درصد مشتریان ما ۲۰ درصد سود را عایدمان می کنند و ۲۰ درصد خاص ۸۰ درصد سود را .

 

 


کلمات کلیدی: مدیریت و اقتصاد
 
دریافت اطلاعات هواشناسی از طریق sms
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٠  

سازمان هواشناسی آخرین وضعیت آب‌و هوایی مناطق مختلف کشور را از طریق SMS اعلام می‌کند ، کلیه شهروندان می‌توانند با ارسال SMS به سازمان هواشناسی، از طریق پیام کوتاه از وضعیت شهر موردنظر خود مطلع شوند.

 کارشناس سازمان هواشناسی کشور  گفت: شهروندان می‌توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت آب و هوایی، کد شهر مورد نظر را به عنوان پیغام ذکر کرده و به شمار09123055005 ارسال کنند. بدین ترتیب پس از چند ثانیه اطلاعات موردنظر را دریافت خواهند کرد. این اطلاعات شامل دمای هوا، وضعیت جوی و سمت و سرعت وزش باد است.
 سعادت غفوززاده افزود: همچنین شهروندان برای دریافت پیش‌بینی وضعیت هوا در 24 ساعت آینده در مراکز استان می‌توانند کد شهر مذکور را بدون صفر به عنوان پیغام ارسال کنند.

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
یک سایت و چند دیوان
ساعت ٦:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٩  

سایت www.Recent.ir در برگیرنده متن کامل قرآن  دیوان حافظ دیوان مولوی سعدی و شاهنامه فردوسی می باشد .

همچنین در بخش دیوان اشعار از هر شاعر مشهورترین اشعار را برای شما نمایش می دهد و همچنین امکان جستجو در دیوان را دارید .


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
معشوق همین جاست ...
ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۸  

کشیشی در روستائی از مناره کلیسا بالا می رفت تا به خدا نزدیک تر شود و می خواست مانند موسی کلام خدا را به گوش اهالی روستا برساند روزی تصور کرد صدائی می شنود پس فریاد زد خدایا کجائی ؟ من صدایت را به وضوح نمی شنوم و همان صدا آمد که من این پایین هستم . میان بندگانم. تو کجائی؟

 


کلمات کلیدی: نیایش ،قطعه ادبی
 
ترجمه سریع
ساعت ۸:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٧  

دو سایت هستند که برای شما سریع ترجمه می کنند که من دومی رو پیشنهاد می کنم :

http://www.aryanpour.com

http://www.ariadic.com

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
وبلاگ صوتی بسازید
ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٧  

پادکست روشی برای انتشار محتوای الکترونیکی به وسیله صدا می‌باشد که کاربران از طریق آن می‌توانند ساخته‌های صوتی و کلامی خود را به شنوندگان آثارشان ارائه ‌دهند. در کل پادکست نوعی وبلاگ صوتی است.

برای ثبت نام و ساختن وبلاگ به این آدرس مراجعه کنید :‌ http://cast.ir

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
وبلاگ انوشه انصاری
ساعت ۳:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٧  

سفر انوشه انصاری به فضا برای ۱۱ روز ، ۲۰ میلیون دلار خرج داشت ... به پول ما در حدود ۲۰ میلیارد تومن . و حتما خیلی ها می گن که با این پول کارای دیگه ای می شد کرد . این حرف ها به گوش خانم انصاری هم رسیده و در جواب گفته :

من به بچه های گرسنه غذا نمی‌دم نه به این دلیل که گرسنگی اونها برام مهم نیست بلکه به این دلیل که غذا دادن به 100، 1000 یا 100 هزار نفر مشکل رو حل نمی‌کنه. در حالیکه یکی از ریشه‌های اصلی گرسنگی به مسائلی مثل خشکسالی و استفاده از روشهای غلط کشت و کار بر می‌گرده و  شما می‌دونید که تحقیقات فضایی چه کمک عظیمی به ایجاد تغییر در شرایط کشت وازبین بردن آفت از محصولات کشاورزی می‌کنه؟

دانشمندان فضایی ممکنه متخصص میکروبیولوژی، مهندسی، علوم تغذیه، شیمی، گیاه‌شناس یا موارد دیگری باشند که با هم همکاری می‌کنند تا راه‌هایی رو پیدا کنند که به رشد بهتر در زمین و مدار منجر بشه.آنها به دنبال  راهی هستند تا بتونند مواد خام قابل بازیافت رو برای استفاده در زمین یا ماه و یا سایر سیارات به دست بیارند و به راه حل‌هایی برای حفظ  محیط زیستمون برسند.

متن کامل وبلاگ انوشه انصاری


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند
 
دو نکته درباره روزه
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٦  

جام جم آنلاین: تحقیق نشان داد روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان باعث می شود 35 درصد سموم بدن از بین برود.
خارج شدن سموم از بدن و ازبین رفتن سلول های مخرب، باعث عمر طولانی و عدم ابتلا به بیماری های مختلف می شود. روزه گرفتن به بدن کمک می کند سمومی که روزانه از راه غذا و استشمام هوای آلوده به دست می آوریم، از بین برود.
بدن در ماه مبارک رمضان با مصرف چربی های اضافه، جان تازه ای به انسان می دهد.

خرما خستگی را از بین می برد
تحقیق نشان داد خوردن خرما برای روزه داران و کسانی که احساس خستگی و کوفتگی و بی رمقی شدید می کنند ، بسیار مفید است.
به گزارش پایگا اینترنتی لها آنلاین، یکی از محققان مرکز مطالعات ملی مصر گفت: ثابت شده خوردن خرما با لبنیات یا شید برای معالجه کوفتگی و خستگی مفرط بر اثر روزه گرفتن یا غیره بسیار مفید است.
وی افزود: خرما دارای الیافی است که در کاهش چربی و تامین پروتئین ، کلیسم وویتامین های بدن بسیار موثر است.
روزه داران به دلیل کاهش قند خون به بی رمقی و کوفتگی مبتلا می شوند و به همین دلیل بنا به حدیث نبوی ، خوردن خرما هنگام افطار بسیار مفید است زیرا باعث افزایش قند خون می شود.
خوردن آب میوه هنگام افطار نیز توصیه می شود زیرا بسیار زود هضم و جذب بدن می شود.

 

 


کلمات کلیدی: پزشکی
 
آرزو
ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٦  

خیلی دوست داشت که عکسش را توی روزنامه چاپ کنند. بارها از من خواست که عکسش را در روزنامه کار کنم...
یکی دو سال بود ندیدمش. شنبه وقتی که روزنامه را باز کردم... بالای عکسش نوشته شده بود: همه از اوییم و به سوی او بازمی گردیم.

(عادل جهان آرای / روزنامه همشهری)

 


کلمات کلیدی: قطعه ادبی
 
دریافت ساعت اذان از طریق اس ام اس
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۳  

برای شماره تلفن ۲۰۰۰۰۰۰ یک اس ام اس بفرستید و در قسمت پیام آن تایپ کنید :

azan

پس از چند لحظه یک ام اس برای شما ارسال می شود حاوی ساعت اوقات شرعی امروز و فردا .

 

 


کلمات کلیدی: معرفی سایت و ترفند